1.5 yıldır evliyim korunmadığım halde gebelik olmadı doktorum serephone verdi ?

 1.5 yıldır evliyim korunmadığım halde gebelik olmadı doktorum serephone verdi yumurtalıklar büyüyünce ovitrelle iğne verdi ama çatlamadığı için kist oluştu doğum kontrol hapı verdi geçince tekrar aynı tedaviyi verdi ama iğneyi vurulalı 5 gün olduğu halde çatlamadı sebebi nedir acaba

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda tedavinizi planlayan doktorunuza danışmalısınız, ilave tahlilleri isteyebilir, tedavi planlayabilir.