17 yaşında bir kızım serbest t3 değerim 1.58 ,tsh değerim ise 0.015?

 17 yaşında bir kızım serbest t3 değerim 1.58 ,tsh değerim ise 0.015 ikiside düşük sanırım, 16 yaşımdayken tiroit bezimde nodül olduğu için sadece sol tarafın bir kısmı bırakılarak alınmıştı.ve hipertiroitim.ikisinin birden düşük çıkmış olması ne anlama geliyor.bilgilendirirseniz sevinirim

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz düşük.Tiroid beziniz fazla çalışıyor olabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi