18 aylık kızım var.b12 değeri sadece 10 çıktı..

18 aylık kızım var.b12 değeri sadece 10 çıktı.normal değerler 126-505 arasıymış.son zamanlarda huzursuzlukları artmıştı.kusmaya başladı.1 yaşından bu yana sadece 2 cm uzayıp,900 gr aldı.çok tedirginim.sinir sisteminde kalıcı bi problem oluşmuş olabilir mi?yaşına göre iyi konuşuyodu.şimdi çok kötü.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle testi tekrarlatmanızı öneririz, daha sonra çocuk endokrinoloji tarafından değerlendirilmesi uygundur..