18 gün Önce | Yeni Sonuçlar HbA1C %6.60 | %7.10 Glucose 90 | 97 Trigliserid 171 | 136 LDL 86 | 56 HDL 34 | 32 Kolestrol 148 | 103

Merhaba 23 yaşındayım. Daha önce de tuz şikayeti ile size yazmıştım ve biyokimya tahlil sonuçlarımdan HbA1C, Trigliserid, LDL ve HDL, Kolestrol değerlerini yazmıştım ve doktorumun HbA1C değerinden şüphelenmesi üzerine 15 gün sonra yediklerime dikkat etmemi ve tekrar tahlil istediğini söylemiştim. Bugün (18 gün sonra) tekrar tahlil yaptırdım sonuçları aldım ancak doktor ile görüşemediğinden sonuçları size yazıyorum. Bu arada ağzımdaki tuz tadı ilk tahlilimi yaptırdıktan 3 gün sonra filan geçti şu an hiç yok. 18 gün Önce | Yeni SonuçlarHbA1C %6.60 | %7.10Glucose 90 | 97Trigliserid 171 | 136LDL 86 | 56HDL 34 | 32Kolestrol 148 | 103Sizce yediklerime dikkat ettiğim halde HbA1C tablosu normal mi? Kısa sürede % 0.5 lik bir artış göstermesi normal mi? Geçen bu 18 gün içerisinde diyabet tehdidi şüphesinde olduğumdan baya bir stres yapmıştım bu yükseltmiş olabilir mi sizce?

Tahlil.com Cevabı :

HBA1C değeriniz normalin epey üzerinde. Diabet yönünden risk altındasınız,bir endokrinoloji uzmanına başvurmalısınız