18 yaşında erkeğim tansiyondan şikayetçiyim 1 yıldır 140/80 civarları çıkarken son 1 ay 155 /107 gibi çıkıyor ?

18 yaşında erkeğim tansiyondan şikayetçiyim 1 yıldır 140/80 civarları çıkarken son 1 ay 155 /107 gibi çıkıyor stresli oldugm zaman küçük tansiyn artıyo ve yedigm yemekten tat alamıyorm doyma hissi olusmuyo , tansiyon az küçük tansiyon 80 civaryken sorun yok , stresin zararı nedir ne yapmam lazım

Tahlil.com Cevabı : Bu yaşta tansiyon sadece stres nedenli olmaz, bazı böbrek ve kalp hastalıkları ve bir takım genetik faktörler de söz konusu olabilir.Size önerimiz en kısa sürede kardiyoloji bölümüne ileri tetkik ve muayene için başvurmanız.