18 yasındaım 52 gundur regl olmadım en son ağustosun 3'unde bitmişti hastalıgım. hormon testinde FSH :3,15 LH: 17,85 çıktı?

iyyi gunler ben 18 yasındaım 52 gundur regl olmadım en son ağustosun 3'unde bitmişti hastalıgım. hormon testinde FSH :3,15 LH: 17,85 çıktı. polikistik over olma olasılıgı yoktur demii kaç gundur bunun telasındayım doktorum izine çıkmış salı gunu gelecek ama çok endişelendim bilgilendirirseniz sevinirim. şimdiden çok teşekkur ederim

Tahlil.com Cevabı : LH/FSH oranının LH lehine yükselmesi polikistik overi düşündüren bir sonuç, ama polikistik over sendromunun tanısı sadece LH-FSH sonucuyla konulmaz. Ayrıca varsa bile o kadar telaşlanmayın, PCOS tedavisi olan bir hastalıktır.