19 haftalık gebeyim toxoplazma test sonuçları değerlendirir misiniz?

merhaba hocam.19 haftalık gebeyim.yaklaşık bir ay önce yaptırdığım toxoplazma test sonuçları şöyle(parantez içindekiler referans değer) toxo_G: 8.8 (0.0 -2.0) rubella G:13.1 (5.0-10.0) toxo M :0.790 (0.000-0.499) rubella M :0.266 (0.600-0.800) ayrıca gebeliğimden önce yapılan testlerde de bağışıklık var fakat toxoM de hep pozitif ya da şüpheli pozitif.risk var mı? teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuz Toxo IGM için avidite testi de isteyebilir.Bu çok daha açıklayıcı bilgi verecektir.