19 yaşındayım tsh değerim 8.06 mıu/l H(0,7 - 6,4) cikti hipotroid olabilir demişsiniz hocam. 1.81 boyum var 56 kiloyum?

19 yaşındayım tsh değerim 8.06 mıu/l H(0,7 - 6,4) cikti hipotroid olabilir demişsiniz hocam. 1.81 boyum var 56 kiloyum. çok halsiz zayıf ve güçsüz hissediyorum kendimi kilo alamıyorum. belirtilere baktığımda hipertroid i işaret ediyor . bunun sebebi nedir ? teşekkürler şimdiden

Tahlil.com Cevabı : Birçok sebebbi olabilir, beslenme, vb.., endokrinolojiye gitmeniz ve tedavi almanız gereklidir..