1987 doğumluyum, Erkeğim. Hemogram testi sonuçlarım aşağıda ki gibidir?

1987 doğumluyum, Erkeğim. Hemogram testi sonuçlarım aşağıda ki gibidir. Yorumlarsanız sevinirim. WBC 3.7 RBC 5.59 HGB 15.3 HCT 47.6 % PLT 193 PCT .146 % MCV 85 MCH 27.4 MCHC 32.2 RDW 12.6 % MPV 7.6 PDW 13.4 % % LYM 48 LYM 1.8 % MON 3.7 MON 0.2 % GRA 48.3 GRA 1.7 Simdiden teşekkür ederim Saygılar

Tahlil.com Cevabı :  WBC değeriniz düşük. Viral enfeksiyonlarda wbc yani lökosit değeri normalin altına inebilir.Enfeksiyon sonrası dönemde ise bu değerde yükselme beklenir, bir kaç hafta sonra wbc testini tekrar ettirin.Yine düşük çıkarsa ileri tetkik ve muayene için bir hematoloji uzmanına başvurun.WBC testi ve wbc düşüklüğü ile ilgili aşağıda çok daha detaylı bilgi bulabilir, bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları görebilirsiniz.WBC nedir? WBC düşüklüğü ve yüksekliğihttp://tahlil.com/lokosit-wbc-nedir-lokosit-yuksekligi-ve-lokosit-dusuklugu