2 yıl kadar önce Korunmasız ilişkim oldu gecen ay elisa testi yaptırdım negatif çıktı bu teste Güvenilir mi

Hocam merhabalar 2 yıl kadar önce Korunmasız ilişkim oldu gecen ay elisa testi yaptırdım negatif çıktı bu teste Güvenilir mi 3. Ve 6.ayda yapılır yazıyor hastalık son evreye geçtiğinde bu testin yalancı negatif verme ihtimali varmı

Tahlil.com Cevabı : Kendi başınızave bir doktorun isteği dışında HIV testi yapılmaması gerektiği konusunda Tahlil.com'da defalarca uyarılarda bulunduk.Yaptırdığınız test sonuçlarının güvenilir olup olmadığı konusunda bir yorumda buradan bulunmak çok doğru değil.Laboratuvar testleriniz  yapılırken testi yapanların başında bekleyecek değiliz.Güvenip güvenmeyeceğinizden  emin olmadığın yerde  test yaptırmayın o zaman.En doğrusu bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmanız.