2 yıllık evliyim adetim 40 gündür gecikmede 15 günlük gecikmede eczaneden aldığım testte negatif çıktı

Merhaba 2 yıllık evliyim adetim 40 gündür gecikmede 15 günlük gecikmede eczaneden aldığım testte negatif çıktı .şimdi yapsam kesin doğru sonucu verir mi ? Ona göre söktürücüye başlıyacağım tşkler

Tahlil.com Cevabı :

Negatif çıkan bir gebelik testi sonrası hamilelikten söz edilemez.Bu durumda hamilelik yoktur.

Ancak adet söktürücü ilaçları doktorunuzun önerisi olmadan kendi başınıza kullanmanız doğru değil.Bir kadın doğum doktoruna ileri tetkik ve muayene için başvurmanızı öneririz.