20 yaşındayım,7 haftalik hamileyim. Sağlık ocağında yapılan testte TSH çok yüksek çıktı

Merhaba 20 yaşındayım,7 haftalik hamileyim. Sağlık ocağında yapılan testte TSH çok yüksek çıktı doktoruma sonuçları göstericem fakat daha randevuma 10 gün var merak ettiğim için size danışmak istedim. Serbest T3 -3.32- Serbest T4 -0.99- TSH -(H) 8.410-

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz gebelik için yüksek. Bunun 2,5 hatta 2 nin altında olması ideal. Bir endokrinoloji uzmanına başvurmanızda yarar var