21 yaşındayım aşırı tüylenme için bütün tahlilleri yaptılar her şey normal çıktı en son progesteron tahlili yapıldı ?

21 yaşındayım aşırı tüylenme için bütün tahlilleri yaptılar her şey normal çıktı en son progesteron tahlili yapıldı sonuçları..progesteron1.50 ng/ml birde SI diye birşey yazıyor oda 4.50 çıktı. follüküller 0.2-1 pik 0.2-1 luteal 0.2-3 menopoz 0.1-0.5 çıktı ne olur problem varmı bıktım erkek gibiym

Tahlil.com Cevabı : Kadınlarda hormon tahlillerinin değerlendirilmesinde, testlerin referans değerleri, kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.Sorunuzu belirtilen kurallarımıza göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.Aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar

g******* :

yaş 21.regl döneminde dışında test yapıldı Fsh:5.23 Lh:14.74 Progesteron:1,58 estradiol:109.62 prolaktin:15.00(5-35) testosteron:0.78(0.1-1) DHEA-SO4:400.6 ( 85-690 ) digerleri için normal değerler yazmıyor.adet düzensiziliği şikayetiyle gitmiştim 3-6 ayda bir oluyordu. bu konuda yorumunuz nedir

Cevap:

Kadınlarda hormon tahlillerinin değerlendirilmesinde, testlerin referans değerleri, kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.Sorunuzu belirtilen kurallarımıza göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.Aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.