22 haftalık hamileyim Toxo IgG 5,00 L 6-7,99 IU/mL Toxo IgM 0,069 L 0.9-1,09 S/CO?

22 haftalık hamileyim Toxo IgG 5,00 L 6-7,99 IU/mL Toxo IgM 0,069 L 0.9-1,09 S/CO doktorum dikkat etmemi ve 30. haftada testi tekrar aacağını söyledi testi yaptırdığımda 14 haftalık hamileydim eğer bi sorun varsa neden 30. haftada istedi yardmcı olursanız sevinirim .?

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınızda kayda değer bir problem görülmüyor, normal olarak değerlendirebiliriz.

h************* :

mrb hormon tstı yaptırdım.degerler su sekılde TSH 10.59 FSH 5.9 ESTRADIOL 17.1 PROLAKTİN 37.06.degerlenırır mısınız gebe kalamıyorum etkısı var mı.? teskler

Cevap:

Prolaktin hormonunuz yüksek çıkmış, bu olağan bir durum değil.Doktorunuz bunun nedenlerine yönelik ilave tahliller isteyebilir veya tedaviye başlayabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.

Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....

http://tahlil.com/prolaktin-yuksekligi-nedir-kimler-prolaktin-testi-yaptirmali" title="" target="">http://tahlil.com/prolaktin-yuksekligi-nedir-kimler-prolaktin-testi-yaptirmali

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

b********** :

Merhaba.doktor kontrolü olmadan araştırmalarım sonucu folik asit kullanmamın bebek oluşumunu hızlandırdığını öğrendim ve eczaneden aldım.doktor kontrolü olmadan aldığım için sorun olur mu?Ve gerçekten bebek isteyenler bu ilacı kullanmalılar mı?

folidoce 400 mcg kullanıyorum.

Cevap:

Tahlil.com temel olarak tahlil yorumlayan bir sağlık sitesidir. Bunun dışında Hamile miyim? ve Hangi Doktora Gitmeliyim? konularında da danışmanlık hizmeti vermektedir,ilaç tedavisi konusunda ise prensip olarak yorum yapmayı doğru bulmuyoruz.Bu konuda tedavinizi planlayan doktorunuza danışmalısınız.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.