22 yaşında bayanım.bademciklerim şiş ve ağrım var.yutkunma zorluğu çekiyorum?

22 yaşında bayanım.bademciklerim şiş ve ağrım var.yutkunma zorluğu çekiyorum.bademciklerimin üzerinde beyaz iltihap şeklinde yaralar oluştu.hemogram test sonucum.wbc:18.34 rbc:3.83 hct:34.8 neu#:13.77 mono#:2.03 neu%:75.0 lym%:13.5.

Tahlil.com Cevabı : Hafif derecede kansızlıkla birlikte bir enfeksiyon geçirdiğiniz anlaşılıyor.Bu durumlarda boğaz kültürü tahlili Beta mikrobu yönünden fikir vermektedir.