22 yaşındayım idrar tahlilimde şu değerler çıktı rdw-cw 16.51 plt:899 mpv:11.39 değerlendirir misiniz?

Merhaba 22 yaşında bir bayanım. bugün kan ve idrar testi yaptırdım ve ikisinde de sorun var dedi doktor ve ilaç verdi ancak emin olmak istiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. hematoloji testinde ; rdw-cw 16.51 plt:899 mpv:11.39 pdw:4.5 pct:1.024 mon#:0.67 çıktı ayrıca idrar testinde hemoglobin: + keton:negatif nitrit:+ lökosit esteraz:+++ dansite:1.015 lokosit:84 eritrosit:6 bakteri:+ yassı epitel:17 çıktı ayrıca idrar kültürü testi verdi sonucu almadım daha ve bu arada kullanmam için hippurin 1g, infex 200mg, ürispas 200mg ilaçlarını verdi ve kullanmaya başladıktan 3gün sonra kan tahlilimin tekrarlanması gerektiğini söyledi plt değerindeki yükseklikten dolayı. tam olarak bu sonuçlara bakarak ne olduğu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. teşekkür ederim...

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınızda belirgin olarak idrar yolu enfeksiyonu bulguları var.İdrar kültürü de yapılmış.Kültür sonucuna göre hangi mikrop ürediği ve kullanmanız gerekecek antibiyotik de belirlenecek.Bu arada doktorunuz da enfeksiyonunuz için an tibiyotik redavisine başlamış.PLT değeriin gerçekten çok yüksek çıkmış.Normal değil.Tekrarlanması gerekli.