23 yaşında en son yapılan kan değeri ölçümünde plt si 90 çıktı ne anlama gelir ciddi bir rahatsızlığın habercisimidir?

merhaba ablam 23 yaşında en son yapılan kan değeri ölçümünde plt si 90 çıktı ne anlama gelir ciddi bir rahatsızlığın habercisimidir .. aydınlatırsanız memnun olucam..

Tahlil.com Cevabı : PLT düşüklüğü araştırılması gereken bir durumdur.PLT düşüklüğünde kanamaya meyil artar.Bir hematoloji uzmanına danışmalısınız