24 yaşında 90 lı kilolardayım daha önce çok kez diyetisyene gittim fakat kilo verip bir noktadan sonra geri aldım...

24 yaşında 90 lı kilolardayım daha önce çok kez diyetisyene gittim fakat kilo verip bir noktadan sonra geri aldım. En son geçtiğimiz cumartesi doktora gittim ve diyetisyenim insülin direnci tahlili yaptırmamı istedi. Benim merak ettiğim konu kilo vermeyi bukadar etkileyen bir durummu ve eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysam bunun tedavisini nasıl yapabilirim?

Tahlil.com Cevabı : Bu konuda bir bilgi verebilmek için kan değerlerinizi genel olarak bilmemiz gerekli.Ancak insülün direnci araştırması için diyetisyenden çok bir endokrinoloji uzmanına başvurmanız çok daha sağlıklı olacak