24 yaşındayım 7 aylık hamileyim HGB 8,8 plt 148 çıktı?

24 yaşındayım 7 aylık hamileyim HGB 8,8 plt 148 çıktı, doktorum çok düşük olduğunu söyledi ve yükselmezse bebeğinde hastalık taşıyabileceğini söyledi ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : Bence panik olmayın.Gebeliğin bu döneminde kansızlık olabilir.Doktorunuz ilave kan yapıcı ilaçlar verecektir.Ayrıca beslenmenize dikkat etmenizde kan değerinizi(hgb) yükseltecektir.PLT değerinizde de ciddi bir düşüklük yok