25 hidroksi vitd değerim 6,19. Ayrıca hipotiroidim var ve 5gün 125mg - 2 gün 100mg euthyrox kullanıyorum.Gebe kalmayı düşünüyorum. Dvit. kullanmam sakıncalı mı?

 25 hidroksi vitd değerim 6,19. Ayrıca hipotiroidim var ve 5gün 125mg - 2 gün 100mg euthyrox kullanıyorum. pazartesi günü dvit 3 amp. tedaviye başlayacağım aylık 1 amp. alacağım. Saç dökülmem var ve esas problem gebe kalmayı düşünüyorum. Dvit. amp kullanmamda sakınca olur mu?

Tahlil.com Cevabı : 25 hidroksi vitd değeri 30'un üstüne çıkmalı. Saç dökülmesi d vit. eksikliğine bağlı olabilir. Normal sınırlarda olacak şekilde gebelikte D vitamini kullanımı sorun yaratmaz. Takip için kontrol süresi 3 aylık tedavi sonrasında ortaya çıkan sonuca göre belirlenir.