25 yaşındayım, 18 yaşındayken kan verdğimde hepatit b taşıyıcısı olduğum ortaya çıkmıştı?

25 yaşındayım, 18 yaşındayken kan verdğimde hepatit b taşıyıcısı olduğum ortaya çıkmıştı. her yıl testlerimi düzenli yaptırıyorum, geçen mayıs ayında yaptırdığım test sonuçlarımHBsAg(pozitif:3318) Anti Hbs(negatif: <2,00)HBeAG(negatif:0,124)AntiHBe(pozitif:0,003)ALT(15,8) referans 0-41HBV DNA (11,246 IU/ml) bu şekildeydi.son olarak ekim ayında yaptırdığım test sonuçlarım:ALT (15)HBsAg (pozitif:3747,29)Anti Hbs(negatif:0,00)HBV DNA (18,541 IU/ml) doktorum, 3 ay sonra da DNA sonuçlarım 18,541 üzerine çıkarsa biyopsi yapılacağını söyledi, bu sonuçlara göre biyopsi gerçekten gerekli mi yoksa henüz erken mi?

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak Hepatit B virusu kanınızda var ve taşıyıcısınız, biyopsi kararını ise doktorunuz ve siz ortak vermelisiniz.