25 yaşındayım.Monosit değerim % 71.6 çıktı.Yorumlarınızı rica ederim.

Tahlil.com Cevabı : Monosit yüzdeniz oldukça yüksek çıkmış.Araştırılması gerekli.% 12 ye kadar normal kabul edilebilen monosit yüzdesi neredeyse normalin 6 katı.Kan sayımı testini tekrar ettiririp sonuç yine benzer çıkarsa tercihen Hematoloji uzmanı veya dahiliye uzmanına danışmalısınız.Sizden ilave tahliller isteyecektir.