,26 yasındayım 6 ay önce ismine vermek istemediğim ülser ilacı ile düşük yaptım. ayın 16'sında adetimin 5 gün gecikmesi sebebiyle kan testi yaptırdım.

merhaba,26 yasındayım 6 ay önce ismine vermek istemediğim ülser ilacı ile düşük yaptım. ayın 16'sında adetimin 5 gün gecikmesi sebebiyle kan testi yaptırdım. beta HCG değerim 297,96 ; progesteron: 20,77 olarak cıktı,doktor bana gebe olduğumu söyledi. Ancak doğal progesteron ilacı da verdi. Başka tahlil de yapılmadı.İlkinde gebeliği sonlandırmak istediğim için önemsememiştim. Ancak su an neler yapmam,hangi tahlilleri yaptırmam gerekiyor? doktorumdan yeterince bilgi alamıyorum. 6 ay öncesinde yaptığım düşük bebeğin sağlığına zarar verir mi? ayın 24ünde tekrar doktoruma gideceğim eğer bana hangi tahlilleri yaptırmam gerektiğini yada ne durumda olduğumu söylerseniz ben de buna göre doktorumdan tahlillerimi isteyeceğim.Şimdiden teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuzdan bilgi alamadığınız belli, bir çok soru sormuşsunuz.Muayene bulgularınızı bilmeden bunlara cevap vermek doğru olmaz.TAHLİL OLARAK BELİRTİĞİNİZ BETA HCG değerindeki yükseklik ise hamilelik belirtisi olabilir..Ancak ultrason dahil ilave testler deyapılmalı.Siz en iyisi size yeterince bilgi veren bir doktora başvurun