27 yaşındayım 8 ay önce varikosel ameliyatı oldum. Sperm sonuçlarım normale dönmüş mü?

Merhaba hocam 27 yaşındayım 8 ay önce varikosel ameliyatı oldum. Sperm sonuçlarım normale dönmüş mü? hacim: 2 görünüm:homojen/Gri opak Ph:8 Likifikasyon süresi:40 dk Lökosit Kon.: <1 Sperm Kons. 113,5M/mil toplam hareketli% 37 ileri hareketlili%30yerinde%7hareketsiz%63Morfolojik normal%7toplam227M

Tahlil.com Cevabı : Sperm tahlilinizde bir anormallik görünmüyor.