27 yaşındayım ve bayanım. 15 gün önce eklem şişliği ve eklemlerimi hareket ettirememe şikayetiyle doktora başvurdum...

27 yaşındayım ve bayanım. 15 gün önce eklem şişliği ve eklemlerimi hareket ettirememe şikayetiyle doktora başvurdum.esodax ilacını bir hafta kullandım ,şişliklerim indi ve eski hayatıma geri döndüm. ancak bir romatoloğa görünmem gerektiği söylendi. dahiliyede yapılan tahlillerimde ana değeri pozitif, anti ds dna 102.739, sedimentasyon 1. saat 13 ( normal değerler 6-12), rf 10.4(normal değerlerm 0-15), crp 3.34(nd 0-5) çıktı ve dahiliye uzmanı lupus teşhisiyle romatoloğa gönderdi. ne yapmam gerrekiyor araştırdığım kadarıyla bu hastalık ciddi bir hastalık ve şuan çok tedirginim yardımcı olursanız sevinirim. başka hangi testleri yaptırmam gerekiyor ?

Tahlil.com Cevabı : Evet bir romatoloji uzmanına başvurmalısınız.İlave testler de isteyip, tanınız hakkında sizi bilgilendirecektir. Bu tahlillerle kesin olarak lupus tanısı da koyulamaz