28 - 39 - 52 Devlet Hastanesi Anti Hıv Kemulominesans Vb Testleri Negatıf Coı + 57.Gün Hıv Duo Ultra Test P24 Antıgen + Hıv 1+2

Devlet eğitim araştıma hast oldugum 28 - 39 - 52 . günler kemolominesanas vb negatif COI testlerini oldum 3 .nesil oldugu için sadece antikor bakılıyormuş + olarak ankara da özel bir tıp lavaratuvarına hıv duo ultra test antıgen +hıv1+2 +p24 yazan test için örnek gönderdim sorum şu acaba bu örnek 2 günde ulaştı bozulur mu lab görevlisi kanı tekrar plazma halınde test ettiklerini bozulmanın 7 - 12 gün e kadar mumkun olmadığını soyledi sizce test sonuçları doğru sonuç verir mi? bir ikinci sorum bu son oldugum duo test ile hıv i kafamdan çıkarabilirmiyim güven verir mi? son sorumda hocam idrar da eritrosir mik yüksek çıkmıştı sizce bu neden olur yan etkileri olarakdan üşüme kulunç sırt ağrıları eklem ağrıları oluyor sizce bi enfeksiyon kum düşürme yada taş sebebi olabilirmi? teşekkurler iyi çalışmalar?..

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. 27 Haziranda yaptırdığınız test sonuçlarınız gayet normal herhangi bir hastalık bulgusu yok.
Devlet eğitim araştıma hast oldugum 28 - 39 - 52 . günler kemolominesanas yani 3. nesil test olduğunuzu belirtiyorsunuz. Bu testler erken yapılmış, Anti HIV  antikor testleri en doğru bilgiyi ilişki sonrası 90. gün itibariyle verir.
HIV duo yani 4. nesil testler ise en doğru bilgiyi ilişkiden sonraki 45. gün itibari ile verir.Bu test için verdiğiniz kan numunesi eğer taşınma kurallarına uyularak gönderildiyse bozulmayacaktır. Tabii ki bizler uzaktan bu testlerin hangi ortamda gönderildiği konusunda bilgi sahibi olamadığımız için bu konuda en doğru bilgiyi sizden kan örneğini alan ve bu örneği gönderen laboratuvar yetkilileri vermelidir.Olduğunuz HIV testi negatif çıkarsa konuyu evet kafanızdan çıkarabilirsiniz.

İdrarda eritrosit yüksekliği idrar yolu enfeksiyonu, kum dökme ve/veya idrar yollarında taş gibi nedenlere bağlı olabilir. Bir kere daha idrar tahlilini tekrar ettirin eğer yine eritrosit çıkarsa durumun araştırılması için bir üroloji uzmanına muayene olabilirsiniz. Gerek görür ise idrar kültürü ve ultrason gibi ek tahliller yaparak durumu araştıracaktır.

Sağlıklı günler dilerim.