28 yaşındayım 5 senedir sivilce ve tüylenme problemi yaşıyorum. hiç bir doktor benden hormon testi istemedi nasıl doktor bunlar diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum,ben kendi ricamla istanbul avcılar murat kölük devlet hastanesi kadın doğum doktorundan hormon testi istedim ordaki sonuçlar şöyle

28 yaşındayım 5 senedir sivilce ve tüylenme problemi yaşıyorum. hiç bir doktor benden hormon testi istemedi nasıl doktor bunlar diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum,ben kendi ricamla istanbul avcılar murat kölük devlet hastanesi kadın doğum doktorundan hormon testi istedim ordaki sonuçlar şöyle:TSH 0,2409,FSH 7,20,LH 2,75,prolaktin 25,24,estradiol 52,total testesteron 1,07,17OH Progesteron 0,31,dehidroepiandroesteron sulfat 252,fakat şuan istanbulda yaşamıyorum yaşadığım yerde tekrar hormon testi yapıldı onların sonuçlarıda şöyle testosteron 0,37,TSH 0,49,FSH 8,28,LH 5,27,PRL 14,82,E2 32,serbest T3 2,76,Serbest T4 0,85 bu nedemek oluyor acaba lütfen hangisi doğru bunların benim sivilce ve tüylenmeme sebep ne böbrek üstü bezleriylemi ilgili ben hangi doktora gitmeliyim cevap verip beni aydınlatırsanız sevinirim şuan ne yapacağımı bilemiyorum ilginize çok teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Bir endokrinoloji uzmanına başvurmanızı öneriyoruz.

r***** :

Adetim 2gün gecikti ve beta hcg testi yaptırdım sonuç 0,566 cıktı mide bulandım ve baş dönme bel agrım var hamilemiyim? şuan adetim gecikeli 4gun oldu

Cevap:

beta HCG sonucunuz negatif, hamile olmadığınız anlaşılıyor.Adet gecikmesinin bir çok nedeni olabilir.Aşğaıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/adet-gecikmesi-ve-adet-gecikmesinin-nedenleri/

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

t**** :

tüp bebek denemesi 12.günü bhcg 2,62 çıktı. fakat adetim 6 gün gecikti. tekrar yapılması mantıklı olur mu?

Cevap:

Bu durumda hamilelik uzak ihtimal, ancak doktorunuz uygun görürse bir daha test yaptırın.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.