31 gunluk bebegim var uzayan sariligi oldugu icin kontroller yapildi ve alinan kanda tsh 7.65 çıktı

 31 gunluk bebegim var uzayan sariligi oldugu icin kontroller yapildi ve alinan kanda tsh 7.65 serbest t4 0.99 seklindeydi. ilac tedavisi bu oranda gerekli mi yoksa sadece takip yeterli midir. topuk kani sonucu normal.nasil bir yol izlemelym.tesekkurler.

Tahlil.com Cevabı : Bebeğinizin TSH değeri yüksek.Hipotiroidisi olabilir.Bir çocuk endokrinoloji uzmanına danışmanızda yarar var.