32 haftalık gebeyim

Iyi günler. 32 haftalık gebeyim.b12 değerim 96çıktı.referans aralığı ise 126.6/505pg/mL doktor dotex igne verdi.fakat gec kalmis olmaktan korkuyorum.bebege olumsuz etkisi olmusmudur?bunu nasil anlayabilirim?igne kac günde etki eder?daha once bu testi yaptirmamis olmamin telafisi varmidir

Tahlil.com Cevabı : Eğer annede B12 vitamini eksikliği varsa, gebelikte bebeğe yeterli miktarda B12 vitamini geçemediğinden, bebek eksik depo ile dünyaya gelir. Ancak tedaviye başladıktan 15-20 gün sonra kan seviyeniz normale gelecektir..