33 haftalık gebeyim bu hafta itibarı ile bebeğimin hareketleri azaldı bu durum normal mi ?

 33 haftalık gebeyim bu hafta itibarı ile bebeğimin hareketleri azaldı bu durum normal mi geçen hafta kontrole gittim o hafta çok hareketliydi her şey normal dedi doktor 36 ya randevu verdi hareket ediyor ama azaldı oldukça neden böyle oldu panik oluyorum

Tahlil.com Cevabı : Hareket sıklığında azalma olabilir. Bu doğal bir süreç. Bebeğin hareket alanı gittikçe daralma ve bebeğiniz artık dönme yer değiştirme gibi büyük hareketler yapamamaktadır. Siz de doğal olarak azalmış gibi hissedebilirsiniz eğer içiniz rahat etmiyorsa daha erken bir güne randevu alıp doktorunuza muayene olabilirsiniz.panik olmanıza gerek yok.