33 yaşındayım. Hemogram sonucumda diğer tüm değerler normal olmasına rağmen Baso %3,3 çıktı?

33 yaşındayım. Hemogram sonucumda diğer tüm değerler normal olmasına rağmen Baso %3,3 çıktı. (Normal değer 0 ile 1,5 arasında) Doktorum bunun tek başına öndemli olmadığını söyledi. Sizden de bu konu hakkında bilgi alabilir miyim? Ayrıca Baso değerini yükselten nedenler neler olabilri? Çok teşekkürler, iyi çalışmalar.

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuza tamamen katılıyorum.Basofil değerine takılmayın,tek başına fazla bir klinik önemi yoktur.Basofil ile ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/bazofil-nedir-bazofil-dusuklugu-ve-bazofil-yuksekligi-neden-olur