34 yaşında, sperm testi sonuçları cinsel perhiz 4 gün, hacim 3 ml. vizkozite :normal, renk :opak gri sıvılaşma zamanı :30 dk.?

34 yaşında, sperm testi sonuçları cinsel perhiz 4 gün, hacim 3 ml. vizkozite :normal, renk :opak gri sıvılaşma zamanı :30 dk. ph 8 sperm sayısı :43 milyon/ml. aglutinasyon : yok hareketlikik:41 hızlı hareketlikik :4, yavaş haretklilik :30 yerinde hareketlilik :7 hareketsiz 59 morfo. normal 4?

Tahlil.com Cevabı : Normal şekilli spermlerin oranı düşük.Bu da istenen bir durum değil.Üroloji bölümüne başvurmalısınız.