36. Gün Regl olmadım çok endişeliyim.

Hocam merhaba en son 3 Nisanda adet oldum adet oluşumun 31. Gününde yani 4 mayısta eşimle bir ilişkimiz oldu ama kesinlikle birlikte olmadık sadece sevişme oldu kesinlikle boşalmadı ve genital bölgeme sürtünmedi ve kıyafetlerimiz vardı bugün 36. Gün halâ adet olmadım sebebi sizce nedir? (Not: geçen hafta 4 gün içinde 8 adet klavunat isimli antibiyotik kullandım onun etkisi olduğunu düşünüyorum, adet olamadığım için bu konudan dolayı çok stresliyim) lütfen bana yardımcı olun.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Öncelikle belirttiğiniz bir ilişki ile yani üzerinizde kıyafetler varken ve üstelik de boşalma yoksa hamilelik riski yoktur. Ancak adetinizde gecikmede bu konuda yaşadığınız stres hatta dişinizdeki sağlık sorunu bile etkili olabilir. Şu bilgiyi paylaşalım sizinle, antibiyotikler adetinizi geciktirmez, ancak bu, antibiyotik alırken adetinizin gecikmeyeceği anlamına gelmez. Çoğu zaman, hasta olmanın stresi adetinizin gecikmesine neden olmak için yeterlidir.Sonuç olarak diş ağrınızdan kaynaklanan stres bile adetinizi geciktirebilir.Yaşadığınız ilişki sonrası hamile kalma korkusu bile yaşattığı stres ile birlikte adetinizde gecikmeye sebep olabilir.
Sonuç olarak içiniz rahat olsun.Belirtiğiniz üzere yaşadığınız ilişki ( kıyafetler olması, boşalma olmaması gibi) ile hamile kalmanıza imkan yoktur. Er geç adetinizi olacağınızı düşünüyoruz. Şu an için kafanızdaki stresi atıp normal hayatınıza dönüp hayatın tadını çıkarın. En kısa sürede adetinizi göreceğinizi umuyoruz.

Sağlıkı günler dileriz.