37 yaşındayım yaptırdığım tahliller sonucu şeker hastalığı tespit edildi. İnsülin aşamasına geçmedik.

Merhaba, öncelikle vermiş olduğunuz hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. 37 yaşındayım yaptırdığım tahliller sonucu şeker hastalığı tespit edildi. İnsülin aşamasına geçmedik.Son yapılan açlık tahlilinde kan değerlerinde farklılıklar vardı fakat doktor bir şey söylemedi.Yorumlarsanız çok sevinirim.wbc - 9,02rbc - 5,22hgb - 10,9hct - 36,5mcv - 69,9mch - 20,9rdw_cv - 17,2mo# 0,65demir - 19ferritin - 3,4hba1c - 10,9tsh - 3,174crp - 11,32

Tahlil.com Cevabı :

HBA1C oldukça yüksek,bu konuda mutlaka bir endokrinoloji uzmanına danışmalısınız şeker hastalığı yönünden.Ayrıca muhtemelen demir eksikliğine bağlı kansızlık bulgularınız var.