38 yaşındayım ferritin testi yaptırdım, ilaç kullandım ama şikayetlerim geçmedi ne yapmalıyım?

Merhaba 38 yaşında bir bayanım geçen sene ferritin testinde 3,67 çıktığında serum ile birlikte iğne kullndım 10 adet . bugün bir test daha yaptırdım b12 ve ferritim kan sayımı hgb 9,8 den 11,4 e yükselmiş B12 257 den 362 ye yükselmiş fakat ferrum 3,67 den 1,26 ya düşmüş. başdönmesi yorgunluk hali fazlasıyla olmaya başladı dilde sürekli tekrarlayan aftlar. bu konuda yardımcı olumusunuz direkt etki için kan iğnelerini serumla birlikte almıştım. maalesef daha kötü olmuş sonuç

Tahlil.com Cevabı : Kansızlık ve demir eksikliğinizin nedenine yönelik ilave testler de istenebilir.Sonuç olarak tedavinizi şu aşamada sürdürmeye devam etmelisiniz.