38 yaşındayım kan tahlilinde MPV:10,9 sorun olur mu?Bir de LDL:205,HDL:30: TRİGLİSERİD:84

38 yaşındayım kan tahlilinde MPV:10,9 sorun olur mu?Bir de LDL:205,HDL:30: TRİGLİSERİD:84 bu sonuçlardan sonra LDL yi düşürmek için ilaç kullanmalı mıyım?teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol değerinizi yazmamışsınız.Ancak LDL değeriniz yüksek.Trigliserit ise normal.Bu durumda ilaç kullanmanıza gerek yok düşüncesindeyim.