4 aydır bir bayanla ilişki icerisindeyim ve ilişkilerimiz korunmalı olarak sürdürüyorum?

4 aydır bir bayanla ilişki icerisindeyim ve ilişkilerimiz korunmalı olarak sürdürüyorum yani korunuyorum ama aramızda ağızdan ilişkide oldu bu hususta eger karsımdakı kişi de bir hastalık varsa bu bana bulaşmış olurmu

Tahlil.com Cevabı : ağızdan ilişkide cinsel yolla bulaşan hastalık geçme sıklığı diğer temas çeşitlerine göre daha az olsa da vardır. Vajina, anüs ve ağız, "mukoza" adı verilen ve deriden daha kırılgan olan bir doku ile kaplıdır. Bu dokunun zedelenmesi, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalık etkeni olan mikropların kolayca vücuda girmesini sağlar. ağızdan ilişki özellikle HIV, sifiliz, herpes gibi hastalıkların bulaşmasında önem taşır. ağızdan ilişki ile hastalık bulaşmasını önlemenin en güvenilir yolu kondom kullanmaktır.