4 aylık bebeğimin idrar yolu enfeksiyonundan 5 gün hastanede iğneyle tedavi ardından 5 gün şurup tedavisi gördü. antibiyotik bittikten sonra idrarda üreme olmadı.

4 aylık bebeğimin idrar yolu enfeksiyonundan 5 gün hastanede iğneyle tedavi ardından 5 gün şurup tedavisi gördü. antibiyotik bittikten sonra idrarda üreme olmadı. şurup bittikten 3 gün sonra birdaha verin dediler. tam idrar tahlilinde 3-4 lökosit,1-2 epitel görüldü diyor. diğer değerler normal. kültüründe sonucunu bekliyoruz. enfeksiyon tekrarlamış olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Belirtiğiniz değerlerde özellik yok.Kültür sonucu normal çıkarsa idrar yollarında enfeksiyondan söz edemeyiz.