4 gün önce yaptırdığım bhcg değerim 72.73 çıkmıştı.Dün tekrar yaptırdığımda 104.8 çıktı ve doktorum büyük bir ihtimalle düşük olabileceğini söyledi çok üzüldüm

Merhabalar.. 22 Ağustosta beta hcg değerim 72.13 çıkmıştı.. Bugün yani 25 Ağustosta yaptırdığım değer 104.8 çıktı ve doktorum büyük bir ihtimalle düşük olabileceğini söyledi çok üzüldüm.Son adet tarihimin ilk günü de 21 Temmuz.. Doktorum progestan ilacı yazdı sabah akşam 1 tane içmem gerektiğini söyledi lütfen yardımcı olur musunuz?

Tahlil.com Cevabı : Normal bir gebelikte bhcg değerinin hızla artış göstermesi beklenir.Ancak sizin yazmış olduğunuz bhcg değerine baktığımızda çok fazla artış olmadığı görülmekte.Bu da düşük veya kimyasal gebelik olabileceğini düşündürür.Doktorunuzun verdiği ilaç düşük riskini azaltmak için.Doktorunuzun önermiş olduğu şekilde ilaçlarınızı kullanamaya devam edin.

Kimyasal gebelik ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın:https://tahlil.com/blog/biyokimyasal-gebelik-kimyasal-gebelik-nedir-nasil-anlasilir-1005