4 yaşındaki çocuğumda plt testi 1429 çıktı.PLT yüksekliği için ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : Çocuğunuzda plt yani trombosit testi oldukça yüksek.PLT yüksekliğinin araştırılması için çocuğunuzu en kısa zamanda bir üniversite hastanesinin Çocuk Hematolojisi servisine götürmenizi öneriyorum.PLT yüksekliğinin nedenini araştıran ilave tahliller yapılmalı çocuğunuza.