4 yaşındaki kızım bir aydır geceleri öksürüyor nefse darlığı yaşıyor tahlil yapıldı değerlendirir msiiniz?

4 yaşındaki kızım bir aydır gecelri öksürüyor nefse darlığı yaşıyor..Bu bağlamda bugün tahlil yapıldı..sonuçların bir kısmı şöyle..Yardımöcı olursanız çok mutlu olurum..şimdiden teşekkürler..sadece normal değerlerin üstünde ya da altında olan değerleri yazıyorum IgG 673 L[700-1600] mg/dL IgA 39.3 CHOL 216 HDL 77 LDH 282 HCT 38.9 HGB 13.3 LY# 4.1 H[1,3-3,5] x10^3/µL LY% 53.8 NE% 37.7 Kalsiyum Spot İdrarda 0.000 TEKRARLANDI [ - ] mg/dL Kreatinin Spot İdrarda 18,3 [ - ] mg/dL Başka tahlillerde alındı ancak şimdilik çıkan sonuçlar bunlar..

Tahlil.com Cevabı : Kızınıza yapılan tahliller de belirgin derecede düşük veya yüksek çıkan bir değer yok.Bu sonuçlarla öksürük nedeni hakkında fikir edinmek kolay değil.Tüm tahlil sonuçları ile daha doğru bir yorum yapabiliriz.

e********* :

9 yaşındaki kızımın karın ağrısı nedeniyle kan ve idrar tahlili yaptırdık. Sonuçlar (normal olmayan değerler); Hemogram Lökosit 15,5 | 4-9 NEUT% 72,9 | 25-60 NEUT 11,3 | 2,2-4,8 LYMPH% 20,7 | 25-50 MONO 1 | 0,3-0,8 MCV 75,5 | 80-100 Trombosit 121 | 150-400 PDW 18,5 | 10-15 RDW-SD 16,1 | 37-54 MCH 25,3 | 27-32

Cevap:

Lökosit yüksekliği bir enfeksiyon geçirildiğinin bulgusu olabilir.Trombosit değeri de düşük, bu da normal değil.Bu da kimi zaman enfeksiyonlardan sonra olabilir.Bu konuda yüzlerce soruya cevap verildi Tahlil.com'da .Arama motorumuzu kullanarak daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/arama/

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.