4 yaşındaki kızım geniz eti ameliyatı olacak ve kulağına tüp takılacak.

4 yaşındaki kızım geniz eti ameliyatı olacak ve kulağına tüp takılacak.fakat kan tahlillerinde aktive parsiyel tromboplastin zamanı 2 ay içinde 75 63,6 59,3 59,6 43,7 şeklinde değişti.protrombin zamanı sn 12,8 ınr 1,07 , Ri:Cof , fibrinojen , faktör VIII, IX ,XI, XII ve D_Dimer değerlerinde problem yok.Ayrıca Anti Kardiolipin Antikor IgG 37,7 şeklinde yüksek çıtı.Kızımın değerlerini düşürecek bir tedavi varmı? Doktor hiç tedavi yöntemi sunmadan eylül ayına gün verdi şu anda ne yapmamız gerekiyor? Sonuçlar bu durumda iken ameliyat olursa ne tür sorunlarla karşılaşırız, ameliyat risklimi bu durumda.

Tahlil.com Cevabı :

APTT testinde farklı sonuçlar çıkmış kızınız için.Ancak son yapılan test normal.Zaten ameliyat öncesi tüm bu tahliller tekrarlanacak.Eğer bir sorun çıkars azaten ameliyat yapılmaz.Şu anda endişenecek bir durum yok.Ameliyat gününü bekleyebilirsiniz.Anti Kardiyolipin testi pozitifliği ise ameliyat için bir problem olmaz görüşündeyim.Geçmiş olsun.