4 yaşındaki oğlumun yapılan kan tahlilinde Anti HBS sonucu < 5 (<5) çıktı.normal değerler kısmında negatif yazıyor?

merhaba sayın hocalarım. 4 yaşındaki oğlumun yapılan kan tahlilinde Anti HBS sonucu < 5 (<5) çıktı.normal değerler kısmında negatif yazıyor.Yorumlarınızı rica ederim.Saygılarımla

Tahlil.com Cevabı : Normal değerler için geçerli olan referans bilgilerini yazmamışsınız, anladığımız kadarıyla sonuç negatif çıkmış.Anti HBS pozitifliği de negatifliği de hastalık bulgusu değildir.Pozitif çıkar ise Hepatit B ye karşı bağışıklık oluşmuş anlamındadır, negatif çıkar ise se bağılıklık veya koruyuculuk oluşmamış anlamındadır. Eğer sonuç negatif ise koruyucu Hepatit B aşısı olması uygun olabilir.