4 yıldır hasimato hastasıyım.14 haftalık bebeğimi düşükle kaybettim.TSH düşüklüğü etken midir?

4 yıldır hasimato hastasıyım.14 haftalık bebeğimi düşükle kaybettim.Nedenini araştırıyorum.Aşağıda gebelikteki tahlil ve ilaç dozajımı yolluyorum.DÜŞÜKTEN 3 GÜN ÖNCE İLAÇ DOZUM DEĞİŞTİRİLDİ.Bebeğimi tiroid yüzünden kaybetmiş olabilir miyim?Özellikle TSH düşüklüğü etken midir? Gebelikte tiroidlerin fazla çalıştırılması doğru mudur? Teşekkürler.EKİM : ft3:2.98 ft4:1.46 tsh:4.04 dozu:2levotKASIM : ft3:2.50 ft4:1.49 tsh:0.38 dozu:2 levot.ARALIK: ft3:2.78 ft4:1.60 tsh:0.10 dozu:4gün 2, 3gün 1.5 levot.Testlerin Referans aralıkları: Ft3:2.3-4.2 Ft4:0.74-1.52 tsh:0.55-4.78

Tahlil.com Cevabı : Geçmiş olsun.. Bzim daha önce yazdığımız yazılarda belirttiğimiz gibi gebelikte ideal TSH düzeyi 1-2.5 arasında olmalıdır, 0.5′in altına da düşmemelidir. TSH’nın baskılı yani düşük olması ilaç dozunun fazla olduğunun göstergesidir. Düşük nedeni pekçok değişik faktör olabilir, bu nedenle sizin düşüğünüz tiroide bağlıdır diyemeyiz ama “Özellikle TSH düşüklüğü etken midir? Gebelikte tiroidlerin fazla çalıştırılması doğru mudur?” sorularınızın cevabı TSH düşüklüğü gebelikte bir etkendir, tiroidlerin fazla çalıştırılması doğru değildir olmalıdır.