40 günlük bir erkek çocuğumuz var. TSH 6,20 çıktı ve doktorumuz referans aralığı içinde olduğunu korkmamamız gerektiğini söyledi?

40 günlük bir erkek çocuğumuz var. Oğlumuzun doğumunda zorunlu tahliller için topuk kanı alındı, 3 gün sonra bağlı olduğumuz sağlık ocağına giderek yeniden topuk kanı aldırdık ve bir hafta sonrasında tiroid fonksiyonlarının yüksek çıktığını ve tekrar kan vermemiz gerektiği söylendi ve yeniden kan verdik. Bu arada biz sonucu beklemeden bir özel kurumda T4 ve TSH testlerini yaptırdık ve özel kurumda TSH 6,20 çıktı ve doktorumuz referans aralığı içinde olduğunu korkmamamız gerektiğini söyledi.Bugün yaptırdığımız testte ise sonuçlar şöyle yorumlarsanız sevinirim Serbest T4 1,28 referans aralığı 0,70-1,48TSH H 10,78 referans aralığı 0,35- 4,94

Tahlil.com Cevabı : TSH sonuçlarınızın her ikisi de normal değil.Muhtemelen hipotiroidi sorununuz var.bir endokrinoloji uzmanına başvurun