49 aylık kızımın lgA :57 referans(70-400) rn lgG:695referans(700-1600) rn lgM:169referans(20-200) bu değerler normal midir?

Tahlil.com Cevabı : Selektif İmmünoglobulin A (IgA) eksikliği en sık görülen primer immün yetmezlik nedenidir. IgA havayolları, sindirim sistemi mukozasını enfeksiyonlara karşı koruyan antikorlardır. IgA eksikliği olan kişilerde kanda bu antikorlar bulunmaz.