5 aylık bebeğimin idrar kültüründe 100.000 esheria koli bakteri üredi

5 aylık bebeğimin idrar kültüründe 100.000 esheria koli bakteri üredi çıktı 6 tane antibiyotik kullandık acaba enfeksiyon tekrarlarmı 100.000 sonucu fazla bi enfeksiyonmudur

Tahlil.com Cevabı : İlacınız bittikten sonra kontrol kültürü yaptırmanızın gerekli . Normal şartlar altında tekrarlamaması gerekli. Bebeğinizin alt temizliğine dikkat etmeli ve bebeğiniz bezini kirlettikten sonra uzun süre altında tutmamalısınız. Altta yatan herhangi bir hastalık yoksa ve siz gerekli temizliğe dikkat ettiğiniz takdirde enfeksiyon tekrarlamayacaktır.

e*********** :

tekrar tit tahlili yapıldı lökosit negatif ama +++ eritrosit çıktı bu seferde bende idrarında az kan gördüm acaba bu enfeksiyon geçirmesiyle ilgili olabilirmi yoksa başka ciddi bi hastalıkmıdır

Cevap:

İdrarda rbc olması eritrosit yani kanama olduğunu gösterir, bu durumda ultrason, radyolojik bazı tahliller, idrar kültürü gibi ilave tanı yöntemlerine ihtiyaç olabilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.