54 günlük bebeğimin kakası yeşil ve kanlı olması üzerine hastaneye götürdüm.

54 günlük bebeğimin kakası yeşil ve kanlı olması üzerine hastaneye götürdüm; gaita mikroskopisi : normal gaita elemanları yanında entamoeba histolyica ve eritrosit hücrsi görüldü.rota virüs:negatif.kullanılması gereken ilaçlar 1 yaşındAn aşağı kullanlamazmış.benim yapabileceğim birşey yok dedi doktor, ne yapmalıyız?

Tahlil.com Cevabı : 54 günlük bebekte gaitada entamoeba histolyica görülmesi uzak ihtimal.Bence bir daha başka bir merkezde tekrar ettirin testi,ilaç da kullanmayın.Bebeğiniz anne sütü dışında besleniyor mu,eğer sadece anne sütü alıyorsa,zaten pek de mümkün değil bu sonuç