55 yaşında ms ve astım hastalığı olan teyzemin 2,5 haftadır geçmeyen boğaz şikayeti var.Antibiyotik kullandı ve 1 hafta her gün iğne oldu.Boğazındaki iltihaplar

İyi akşamlar, 55 yaşında ms ve astım hastalığı olan teyzemin 2,5 haftadır geçmeyen boğaz şikayeti var.Antibiyotik kullandı ve 1 hafta her gün iğne oldu.Boğazındaki iltihaplar tam anlamıyla yok olmasa da hafifledi.yutkunma zorluğu var.ama tüm boğazında dışarıdan da gözle görülen en büyüğü ceviz boyutunda irili ufaklı,ağrılı,bezeler var. kbb dr.unun istediği tahliller,sonuçları şöyle;aso : negatifcrp : ++rf : negatifsedim : 110 mm/hmıd# : 2.07x10^3/ullym% : 17.28%mıd% : 22.95%hgb : 9.1g/dlmchc : 28.27g/dlmch : 23.14pgrdw-cv : 16.05%plt : 514x10^9/l diğer değerler normal seviye aralıklarında. sedimantasyonun bu kadar yüksek oluşunun sebebi ne olabilir?bezelerle alakalı mıdır? şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar..

Tahlil.com Cevabı :

Teyzenizin sonuçları enfeksiyonla uyumlu,sedim bu nedenle yüksek çıkmış olabilir.Ayrıca belirgin olarak da kansızlık bulguları var.Bu bakımdan da tedavi olmalı