6 aylık bir kızım var idrar tahlilinde Her alanda 3 4 lökosit ve yer yer lökosit kümesi görüldu yazıyor

6 aylık bir kızım var idrar tahlilinde Her alanda 3 4 lökosit ve yer yer lökosit kümesi görüldu yazıyor anlamı nedir acaba

Tahlil.com Cevabı : Bu sonuç bir idrar yolu enfeksiyonu belirtisi olabilir.İdrar kültürü tahlili yapılması bu konuda enfeksiyon olup olmadığının tespiti yönünden yararlı olacaktır.